top of page
Writer's pictureCēsu klīnika

Apstiprināta jaunā Cēsu klīnikas vidēja termiņa attīstības stratēģija

Lai uzlabotu veselības aprūpes iespējas un veicinātu Cēsu klīnikas ilgtspējīgu attīstību, Cēsu novada domē apstiprināta klīnikas vidēja termiņa attīstības stratēģija 2023. – 2025. gadam. Tajā noteikti turpmākās attīstības virzieni, mērķi un uzdevumi, sadarbības principi un iespējas ar Cēsu novada pašvaldību, iedzīvotājiem un citiem partneriem, risinot medicīniskās un sociālās aprūpes jautājumus.


Pēdējo gadu laikā, neskatoties uz pandēmijas radīto ietekmi, ir turpinājies mērķtiecīgs darbs, lai Cēsu klīnika efektīvi izmantotu pieejamos finanšu, personāla resursus, medicīnas tehnoloģijas un infrastruktūru, izpildot tai kā 3. līmeņa daudzprofilu neatliekamās palīdzības slimnīcai uzticētos uzdevumus. Tas ir, nodrošinātu Cēsu novada un apkārtējo reģionu iedzīvotājiem diennakts neatliekamo medicīnisko palīdzību, veselības aprūpes pakalpojumus stacionārā, dienas stacionārā un ambulatori, sniegtu medicīnisko aprūpi mājās un īslaicīgu sociālo aprūpi.


Lai turpinātu sniegt kvalitatīvu medicīnisko palīdzību, par prioritāti nākamajam periodam ir izvirzīta personāla attīstība – jaunu speciālistu piesaistes programmas īstenošana, kā arī strādājošo pēcdiploma apmācības jeb turpmākā profesionālā pilnveide un regulāri kvalifikācijas paaugstināšanas pasākumi.


Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa skaidro: “Zinoši, mūsdienu medicīnas prasībām atbilstoši un motivēti speciālisti ir ikvienas slimnīcas svarīgākais resurss. Tāpēc, pabeidzot iepriekšējo personāla motivācijas, atbalsta un plānošanas programmu, jau ir izstrādāts plāns nākamajiem gadiem. Tas ir īpaši būtiski, jo jauna ārsta sagatavošanai nepieciešams ilgs laiks – vidēji vienpadsmit gadi, bet medicīnas māsai četri gadi.”

Galvenie klīnikas uzdevumi būs saistīti ar valsts pasūtījuma izpildi veselības aprūpes pakalpojumiem, pirmkārt, neatliekamajā medicīniskajā palīdzībā, stacionārā, kā arī dienas stacionārā, ambulatorā un medicīniskās mājas aprūpē, nodrošinot pieprasītākos pakalpojumus pietuvināti dzīvesvietai.


Tiks turpināts darbs pie bērnu veselības aprūpes pakalpojumu attīstības, kas ir īpaši nozīmīgi novadā dzīvojošām ģimenēm ar bērniem. Pabeidzot rehabilitācijas nodaļas pārbūvi, tiks uzlabota un paplašināta rehabilitācijas pakalpojumu pieejamība.


Svarīgs uzdevums būs turpināt attīstīt un integrēt primāro veselības aprūpi, nodrošinot elastīgāku sadarbību ar ģimenes ārstu praksēm, kā arī integrētas veselības un sociālās aprūpes attīstīšana Cēsu novada iedzīvotājiem.


Rūpējoties par pacientu drošību un drošu darba vidi strādājošajiem, tiks pabeigta ārstniecības korpusa pārbūve, un iespēju robežās tiks turpināta Cēsu klīnikas infrastruktūras uzlabošana un teritorijas labiekārtošana.


“Mūsu uzstādīto mērķu un uzdevumu izpilde ir būtiski atkarīga no valdības politiskajiem lēmumiem attiecībā par veselības nozares tālāko attīstību valstī un veselības ministrijas noteiktajām prioritātēm. Par tām pagaidām mums trūkst detalizētas informācijas. Tāpat apzināmies, ka Covid-19 pandēmija vēl nav beigusies. Tās turpmākā gaita var ieviest kādas korekcijas esošajos plānos. Taču ar patiesu gandarījumu jāatzīst, ka iepriekšējā plānošanas perioda uzdevumus Cēsu klīnika ir izpildījusi pilnībā”, komentē valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa.



bottom of page