top of page
Writer's pictureCēsu klīnika

Iepazīstinām ar jaunu speciālistu

Veselības aprūpes mājās dienestam ir pievienojusies jauna speciāliste – vispārējās aprūpes māsa Agnese Seile. Līdz ar to pašlaik trīs zinošanas Cēsu klīnikas māsas nodrošina Cēsu novada iedzīvotājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nespēj ierasties ārstniecības iestādē, veselības aprūpes pakalpojumu mājās. Mājas aprūpes māsas ir liels atbalsts iedzīvotāju veselības uzlabošanā, jo spēj patstāvīgi plānot, izvērtēt un veikt pacienta aprūpi.


Jaunas speciālistes - mājas aprūpes māsas - portrets

 

Agnese Seile ir pabeigusi RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžu un 2017. gadā ieguvusi bakalaura grādu māszinībās Latvijas Universitātē. Pēc tam veidojusi darba pieredzi veselības aprūpē Islandē. Vispirms kā māsu palīgs, bet pēc tam piecus gadus praktizēja kā māsa. Agneses pieredze ir saistīta ar pacientiem, kam nepieciešama rehabilitācija pēc insulta, mugurkaula traumām un neiroloģisku saslimšanu izraisītiem kustību traucējumiem. Nodibinot ģimeni, Agnese nolēma atgriezties Latvijā.

 

Speciāliste stāsta, ka darbs ir interesants, intensīvs un situācijas, kurās pacientiem nepieciešama veselības aprūpe mājās, ir visai daudzveidīgas. Pārsteidzošs ir cilvēku pozitīvisms, ar kuru Agnese saskaras ikdienā: “Lielākoties cilvēki ir labvēlīgi noskaņoti un pozitīvi domājoši, neskatoties uz nopietnām veselības problēmām un kustību traucējumiem. Pie katra pacienta pavadītais laiks tiek plānots individuāli. Brūces apkopšanai vajadzīgs mazāk laika, savukārt, ja nepieciešams uzlikt sistēmu, var paiet pat stunda. Pacienti novērtē ne tikai medicīnisko palīdzību, bet arī iespēju ar kādu aprunāties.” Mājas aprūpes darbā Agnese novērtē iespēju pašai plānot savu darba laiku, kā arī iespējas to savienot ar ģimenes vajadzībām.

 

Veselības aprūpi mājās pacients var saņemt, ja ir nepieciešama ambulatora ārstnieciska palīdzība, bet medicīnisku indikāciju dēļ cilvēks nespēj ierasties ārstniecības iestādē; ja ir hroniska saslimšana un pārvietošanās traucējumi; vai pacients ir izrakstīts no ārstniecības iestādes pēc ķirurģiskas operācijas. Valsts apmaksāta pakalpojuma saņemšanai ir vajadzīgs ģimenes ārsta nosūtījums vai ārsta speciālista nosūtījums pēc izrakstīšanās no stacionāra vai dienas stacionāra.

 

Bieži vien pacientiem ir neskaidrības par to, kāda veida palīdzību var saņemt, izmantojot veselības aprūpi mājās.

 

Pakalpojumā ir iekļauta:

medikamentu ievadīšana;

ādas bojājuma aprūpe;

izgulējumu aprūpe;

trofisku čūlu aprūpe;

primāri dzīstošas pēcoperācijas brūces aprūpe;

diegu vai skavu izņemšanu no pēcoperācijas brūces;

ilgstoši dzīstošas brūces aprūpe (pārsiešanas);

urīna ilgkatetera maiņa un aprūpe, mākslīgās atveres (stomas) aprūpe;

pacientu un tuvinieku izglītošana un apmācība par mākslīgās atveres aprūpi, tai skaitā traheostomas, gastrostomas, nefrostomas, cistostomas aprūpi;

enterāla barošanu caur zondi;

vitālo rādītāju kontrole;

asins analīžu paraugu noņemšana;

glikozes līmeņa noteikšana;

pacientu un tuvinieku izglītošana un apmācība aprūpes veikšanā un par veselības veicināšanas pasākumiem.

 

Der zināt

Ja ir ārsta nosūtījums, bet pacientam nav pārvietošanās traucējumu, veselības aprūpi mājās var saņemt arī kā maksas pakalpojumu.

 

Pieteikšanās

Pakalpojumu var pieteikt darba dienās plkst. 09.00-16.00, brīvdienās un svētku dienās

plkst. 09.00-13.00, zvanot uz tālruni 28656061 vai rakstot e-pastu uz adresi: medmajasaprupe@cesuklinika.lv.

Pacienti ar dzirdes traucējumiem var pieteikties, nosūtot īsziņu vai e-pastu.

Pakalpojuma sniegšana tiek sākta ne vēlāk kā 24 stundu laikā no pieteikuma saņemšanas vai, individuāli vienojoties. Veselības aprūpe mājās ir pieejama darba dienās, brīvdienās un svētku dienās.

 

 

bottom of page