Klīnikā pārbūvētas rehabilitācijas, ambulatorā un ķirurģijas nodaļas, kā arī bērnu ārstu kabineti
Ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Cēsu novada pašvaldības un Cēsu klīnikas finansējumu realizēta ārstniecības korpusa pārbūves 2. kārta, izbūvējot pilnībā jaunas telpas ārstniecības korpusa 2. un 3. stāvā, kur darbojas ķirurģijas, ambulatorā un rehabilitācijas nodaļas, kā arī 1. stāvā izveidojot atsevišķus ambulatorās pediatrijas kabinetus. Projekta īstenošanā ieguldīti 1,46 miljoni eiro. Saskaņā ar arhitektu biroja SIA “NAMS” izstrādāto tehnisko projektu būvniecības darbus veica SIA WOLTEC, būvprojekta būvuzraugi – SIA “CMB”.
Līdz ar ārstniecības korpusa 2. kārtas realizēšanu, noslēdzas ļoti būtisks Cēsu klīnikas modernizācijas un infrastruktūras uzlabošanas posms, kas tika īstenots vairāku Eiropas savienības finansētu projektu ietvaros jau kopš 2017. gada. Attīstības projektu mērķis bija modernizēt gandrīz pirms 50 gadiem celto ārstniecības korpusa ēku atbilstoši mūsdienu prasībām infrastruktūras un tehnoloģiju ziņā, lai nodrošinātu 21. gadsimtam atbilstošas pacientu ārstniecības un aprūpes iespējas. Veicot vērienīgus remontdarbus visos sešos ēkas stāvos (piecos virszemes stāvos, kā arī pagrabstāvā), klīnikai ir radīts jauns vizuālais tēls un vide, kas ir ērta un droša kā pacientiem, tā darbiniekiem. Vēl ir sagatavots tehniskais projekts, lai pārbūvētu telpas 170 m² patībā 1. stāvā, Bērnu slimību nodaļā ar dienas stacionāru, kuras plānotas Bērnu veselības centra rehabilitācijas pakalpojumiem.
"Ikgadējā Cēsu novada iedzīvotāju aptauja rāda, ka kvalitatīvas veselības aprūpes pieejamība ir būtisks aspekts kā pilsētā, tā reģionos. Mūsu iedzīvotājiem tas ir ne tikai ērtības, bet arī drošības jautājums. Gan datos, gan uzraugošās ministrijas vērtējumā, gan klientu atsauksmēs redzams, ka pēdējo gadu ceļš Cēsu klīnikas izaugsmē bijis mērķtiecīgs un sekmīgs. Kā infrastruktūras un tehnoloģiju, tā personāla ziņā. Paldies arī klīnikai par darbu pie iekšējo procesu un kvalitātes standartu uzlabošanas. Lai pacienti izvēlētos braukt uz Cēsīm, ļoti būtiska ir attieksme un labs klientu serviss. Uz to orientējamies kā uz konkurētspējas priekšrocību," jauno telpu atvēršanas svētku pasākumā, kas notika 18. aprīlī, uzsvēra Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.
3. stāvā esošā ambulatorā un rehabilitācijas nodaļa ieguvušas mūsdienīgas, labiekārtotas telpas pacientiem un darbiniekiem. Atturīgi skandināviskā dizainā dzīvinošus akcentus piešķir ārstniecības augu attēli, bet rehabilitācijas nodaļas pacienti nodarbību, procedūru starplaikos varēs baudīt cēsnieka, dr. Artūra Tereško tējas. Rehabilitācijas nodaļā, pateicoties rūpīgam un funkcionālam plānojumam, kā arī garākam speciālistu darba laikam, būs iespēja piedāvāt plašāku rehabilitācijas pakalpojumu klāstu, tajā skaitā, ūdens procedūras un grupu nodarbības fizioterapijas zālēs. Ambulatoriem pacientiem ir izveidota ērta, atsevišķa uzgaidāmā telpa ar elektroniski regulējamu rindu sistēmu. Pacientus šajās telpās konsultēs oftalmologi, otolaringologi, neirologi, ķirurgi, dermatologi venerologi, flebologi, anesteziologi reanimatologi, kardiologs un citi speciālisti. Endoskopiju un dienas centra pacientiem būs pieejamas arī vienvietīgas palātas.
Zemūdens procedūru vanna - viens no jaunumiem rehabilitācijas nodaļā
Pacientu uzgaidāmā telpa ambulatorajā nodaļā
2. stāvā - ķirurģijas nodaļā – nodrošinātas vienvietīgas un trīsvietīgas palātas ar 32 gultas vietām un sanitāro mezglu katrā palātā, kā arī aprīkotas telpas pacientiem ar funkcionāliem traucējumiem, divas gultas vietas pēcoperācijas palātā, kā arī jaunas darba telpas ārstniecības personālam. Katrā telpā pieejama māsu/ārstu izsaukuma sistēma, darbojas pneimopasts ātrākai dokumentu, analīžu nosūtīšanai.
Māsu postenis ķirurģijas nodaļā
1. stāvā uzlabota ārstniecības vide bērniem un vecākiem Bērnu veselības centrā, kur izveidoti divi ārstu kabineti: viens ambulatorajiem pediatriem, otrs – dažādu specialitāšu ambulatorajiem bērnu ārstiem. Ar Cēsu Rotary kluba, piesaistot Rotary D2410 apgabala projektu fonda finansiālu atbalstu iegādātas ērtas mēbeles dzīvespriecīgās krāsās bērnu un vecāku uzgaidāmajai telpai, kas mazajiem pacientiem palīdzēs radīt pozitīvas emocijas. Šis atbalsts ļāva īstenot ieceri par mājīgu vidi tās vislabākajā izpildījumā.
Bērnu un vecāku uzgaidāmā telpa Bērnu veselības centrā
Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa pateicās visiem darbiniekiem par atbildību, un ieguldīto darbu, strādājot tik sarežģītos apstākļos, kad paralēli būvniecībai bija jāpilda neatliekamās medicīniskās palīdzības slimnīcas funkcijas, turklāt vēl pandēmijas laikā, kā arī pateicas pacientiem par saprotošo attieksmi, pieciešot neērtības pagaidu apstākļos. Ingūna Liepa uzskata: “Ļoti svarīgi ir tas, kā mēs darām lietas. Atbildība par to, kāpēc mēs to darām. Un ļoti svarīgi ir apzināties piederību savai slimnīcai, savai profesijai. Mēs visi šeit esam tikai viena iemesla pēc – lai nodarbotos ar medicīnu. Vienalga, vai tā ir ārstniecība, vai aprūpe, klīniskais atbalsts vai vadītāju veikums. Mēs šeit esam pacientu dēļ.”
Fakti par augstas gatavības projektu
2022. gada vasarā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija apstiprināja Cēsu novada pašvaldības iesniegto augstas gatavības investīciju projektu, 7. jūlijā tika parakstīts trīspusējs līgums par Cēsu klīnikas ārstniecības korpusa 2. projektēšanas kārtas realizēšanu. Līgumu parakstīja Cēsu novada pašvaldība kā finansējuma saņēmējs, projekta īstenotājs ir SIA “CĒSU KLĪNIKA”, bet būvdarbus veic SIA “WOLTEC”.
Būvniecības darbi tika veikti saskaņā ar plānotajiem termiņiem un telpas nodotas ekspluatācijā 2023. gada 27. martā. Pacienti un klīnikas personāls uz jaunajām telpām pārcelsies pakāpeniski. Kā pirmie ķirurģijas nodaļa un rehabilitācijas nodaļa.
Kopējās projekta būvniecības izmaksas ir 1465083.46 EUR. No tām 9% jeb 131857.51 EUR, ir Cēsu klīnikas finansējums un 91% jeb 1333225.95 EUR ir ārējais finansējums, kas sadalās: 85% (1133242.06 EUR) Valsts budžeta finansējums un 15% (199983.89 EUR), Cēsu pašvaldības finansējums.